Close
(0) اقلام
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
تمام کالاها
  Filters
  تنظیمات
  جستجو

  ۷ غذا برای تخلیه سموم بدن شما

  ۷ غذا برای تخلیه سموم بدن شما

  ۱-میوه

  زمانی که آماده سم زدایی از بدن برای کاهش وزن شدید حتما مقدار زیادی میوه را در رژیم غذایی خود لحاظ کنید .میوه هایی ازقبیل پرتقال هندوانه و موز . اصولا میوه ها دارای مقدار زیادی آب هستند که به این معناست که بسیار راحت تر میتوانند به تسریع فرآیند دفع سموم بدن کمک کنند. میوه ها سرشار از ویتامین مواد مغذی و فیبر هستند که به راحتی هضم میشوند همچنین آنتی اکسیدانهای موجود در میوه ها ریسک ابتلا به سرطان را کاهش میدهند.

  ۲-سبزیجات

  منبع مهم بعدی مصرف سبزیجات برگ دار مثل کلم و شابانک میباشد.

  کلروفیل موجود در این برگ ها به دفع سمومی مانند آفت کش ها ،علف کش ها و فلزهای سمی کمک شایانی میکند.

  شاید با خود بگویید این سموم در بدن من چه میکنند؟ بد نیست بدانید بسیاری از میوه ها و سبزیجاتی که مصرف میکنید مقادیری از سمومی را که به آنها زده میشود جذب میکنند . البته استانداردهایی برای جلوگیری از ورود میوه هایی که بیش از حدمجاز دارای این سموم هستند به بازار در نظر گرفته شده است تا این موضوع به حداقل رسانده شود.

  سبزیجات پهن برگ همچنین نقش مهمی در اصلاح کارکرد کبد دارند .بنابراین از مصرف این سبزیجات غافل نشوید.

  ۳- سیر

  سیر دیگر گیاهیست که به فرآیند سم زدایی کمک میکند.حتما سعی کنید سیر خام یا پخته را در وعده های غذایی خود لحاظ کرده تا به دفع سموم بدن خود کمک نمایید.

  سیر با تحریک کبد برای فعالیت بیشتر سموم اضافی را از خون دفع مینماید.

  ۴- مرکبات

  مرکبات حاوی مقدار زیادی آب هستند. لیمو به دفع سموم در میان تمامی مرکبات معروف میباشد و مصرف روزانه آب لیمو به تقویت کبد و کلیه ها کمک شایانی میکند. بنابراین مرکبات به تقویت دستگاه گوارش بسیار کمک کرده و همین باعث افزایش سم زدایی بدن شما میشود.


  ۵- مصرف گیاهان خام

  وجود سولفور در گیاهانی مثل هویج ،بروکلی،کلم پیچ،چغندر و گل کلم به آن ها را یکی از بهترین سم زداهای طبیعی تبدیل میکند برای طعم دهی سالادی با ترکیبات فوق میتوانید از زردچوبه و پونه برای افزایش اثر بخشی این رژیم استفاده نمایید.

  ۶- تخمه ها و دانه ها

  استفاده از هسته و تخم میوه ها در سالادها نیز گزینه دیگریست که باید مدنظر قرار داد. از تخم آفتابگردان گرفته تا تخم گردو یا کنجد گردو و بادام زمینی . فقط توجه داشته باشید که این تخمه ها تازه بوده باشند و در صورت تغییر رنگ یا مزه از آنها استفاده نکنید.

  ۷- تخم مرغ

  قرار دادن یک عدد تخم مرغ در وعده صبحانه به علت وجود مقدار معتنابهی سولفور که ماده ای بسیار موثر در سمزدایی بدن هست میتواند برای شما بدنی سالم تر به ارمغان بیاورد

  در بالا به ۷ ماده غذایی که به فرآیند سم زدایی بدن شما کمک بسیاری میکند اشاره شده است .

  به امید داشتن بدنی عاری از هر بیماری

  همیشه سلامت باشید

  انصراف از نظر