Close
(0) اقلام
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
تمام کالاها
  Filters
  تنظیمات
  جستجو

  ۵ راهکار سالم تا پایان اعتیاد به سیگار

  ۵ راهکار سالم تا پایان اعتیاد به سیگار

  ناگفته پیداست خیلی از افراد سیگاری از اعتیاد خود خوشحال نیستند و احتمالا از اینکه سیگاری خطاب شوند چندان دلخوشی نداشته باشند و شاید چندین بار به صورت جدی به ترک آن نیز فکر کرده اما همیشه به بن بست رسیده باشند. طبق مطالعه ای تحقیقاتی که در انجمن سرطان آمریکا انجام شد محققان دریافتند که ۷۰ درصد شرکت کنندگان مایل به ترک سیگار هستند و البته ترک سیگار یکی از چالشی ترین کارهایی هست که یک فرد برای شکست عادت خود انجام میدهد. البته این به معنای غیرممکن بودن هدف پیش رو نیست.

  شروع یک پایان برای اعتیاد به سیگار

  در صورتیکه شما هم جزو افرادی هستید که اراده کرده اید یکبار برای همیشه این عادت بد را ترک کنید روشهای زیادی پیش روی شماست افراد از روشهای مختلفی برای اینکار استفاده میکنند از استفاده از محصولات یا داروهای کمکی گرفته تا ترفندهای روانی متفاوت.

  در زیر به پنج روش کاملا ساده و عملی برای همه اشاره میکنیم:

  ۱-تاخیر

  آیا به موعد سیگار کشیدنتان نزدیک شده اید؟ آیا الان همان موقع هست که احساس میکنید بدن شما نیاز به نیکوتین دارد؟ فقط کافیست چند دقیقه صبر کنید! بله فقط چند دقیقه! این روش شاید در ابتدا خنده دار به نظر برسد اما آن چند دقیقه ناقابل تاثیر بسیار زیادی در تغییر سیکل نیاز بدن شما به سیگار ایجاد میکند.

  فقط کافیست بین ۵ تا ۱۰ دقیقه کار دیگری غیر از رفتن برای کشیدن سیگار انجام دهید. میتوانید ایملیتان را چک کنید ، به اینستاگرام مراجعه کنید و یا هرکاری که ذهن شما را از کشیدن سیگار منحرف کند. پس از مدتی شاید شما مدت زمانی خیلی زیادی را بتوانید بدون کشیدن سیگار سپری کنید. توجه داشته باشید این یک تمرین است که به زمان نیاز دارد تا بدن شما بتواند با شرایط جدید مطابقت پیدا کند.

  ۲-استرس خود را مدیریت کنید اما بدون سیگار

  بین استرس و سیگار یک پیوند نانوشته وجود دارد. طبق یک تحقیق دیگر در یک موسسه تحقیقاتی معتبر مشخص شد بسیاری از افراد سیگاری با استرس زیادی درگیر هستند و این احساس آنها را وادار به روشن کردن تعداد بیشتری سیگار میکند.

  در صورتیکه شما نیز از این دسته از افراد سیگاری هستید سعی کنید عادت خود را با روشهایی مثل گوی های استرس ، مدیتیشن یا یوگا مدیریت کنید و اینگونه به جنگ عادت قبلی و ناسالم خود بروید.

  ۳-یافتن راهکارهای جدید

  .خیلی از افراد دوست دارند غذای خود را با یک یا دو سیگار پایان دهند یا خیلی از افراد نیاز به مصرف سیگار قبل از خواب دارند مشخص است که ترک این عادات چندان راحت نیست اینجاست که پیدا کردن روشهای جایگزین بسیار به ما کمک میکند. مثلا میتوانید بعد از غذا به یک پیاده روی محدود برای شادابی بیشتر بدن خود بروید تا نیمه دیگر روز را سرشار از انرژی باشید یا قبل از خواب یک ریزه خواری کوچک را جایگزین سیگار کنید یا یک حرکت کششی ساده یا چند حرکت شنا رفته سپس غرق خواب شوید.

  ۴-به راهکارهای طبیعی رجوع کنید

  در صورتیکه قصد ترک سیگار دارید از طبیعت بخشنده کمک بگیرید. بسیاری از گیاهان طبیعی هستند که میتوانند به ترک اعتیاد شما کمک کنند. گیاه جنسینگ یکی از گیاهانیست که در ترک بسیاری از عادتهای بد تاثیرات خود را نشان داده است.

  ۵-به خودتان جایزه دهید

  به یاد داشته باشید که ترک سیگار یک پروسه آرام و زمان بر هست و حاصل مدتها مبارزه برای غلبه بر این عادت بد هست بنابراین سعی کنید در هر قدم به خود جایزه دهید تا انرژی و انگیزه لازم را برای ادامه راه پیدا کنید. مثلا در صورتیکه یک روز را بدون سیگار گذراندید سر راه برگشت از سرکار خود را یک فنجان قهوه مرغوب مهمان کنید یا پس از گذشت یک هفته یا ماه بدون کشیدن سیگار یک دست لباس شیک برای خود بخرید مطمین باشید که ارزشش را دارد.

  نظر شما چیست؟

  اگر شما نیز با این معضل دست و پنجه نرم کرده اید یا اطلاعاتی دارید که ممکن برای سایرین مفید باشید کافیست در بخش نظرات ما را همراهی کنید تا بتوانیم بهترین اطلاعات را برای همه دوستانی که مایل به ترک سیگار هستند جمع آوری کنیم.

   

  انصراف از نظر