Close
(0) اقلام
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
تمام کالاها
  Filters
  تنظیمات
  جستجو

  مدیریت دیابت در 10 دقیقه

  مدیریت دیابت در 10 دقیقه

  بدنتان را از سر تا پا اسکن کنید

  پس از حمام هر روز خودتان، بدن خود را از سر تا پا بررسی کنید. ببینید که آیا برشی، زخمی،تاولی درانگشتانتان به وجود آمده است یا نه؟ مکان هایی را که رطوبت می تواند در آنجا بماند و در آنجا میکروب ها رشد کنند را فراموش نکنید. زیر سینه ها و بین انگشتان پا را بررسی کنید. نگاهی دقیق تر به پاهای خودتان بیاندازید. از یک آینه برای بهتر دیدن همه جای بدن خود استفاده کنید. اگر شما برش ها یا خراش ها را در بدن خود دیدید، سریع آنها را درمان کنید. همچنین، پوست خشک خود را مرطوب کنید.

  کفش های خود را جلو درب قرار دهید

  آنها را در دسترس خود قرار دهید، بنابراین شما وسوسه نمی شوید که به صورت پابرهنه به بیرون بروید وکفش می پوشید. اطمینان حاصل کنید که دمپایی و یا کفش های منزل نیز در دسترس شما هستند. حتی در داخل خانه، شما باید از پاهای خود محافظت کنید.قبل از پوشیدن کفش خود، بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که درون آن چیزی نباشد، مانند یک سنگ ریزه ای که می تواند پوست شما را خراش دهد.شما همچنین می توانید برای کاهش فشار و خستگی پاهای خود، در طول روز کفش هایتان را عوض کنید.

  بسته بندی اسنک اضطراری آماده

  چند قرص گلوکز، و پنج یا شش تکه آب نبات را در داخل کیسه قرار دهید. هر زمانی که بیرون می روید آن را باخود ببرید تا در زمان کاهش قند خون که گاهی اوقات نیز هیپوگلیسمی نامیده می شود از آن استفاده کنید. هنگامی که قند خون پایین تر از mg / dl 70 است، شما  دچار سرگیجه، گرسنگی یا  غش می شوید. این اتفاق ممکن است زمانی رخ بدهد که شما فعالیت هایی همجون ، مصرف بیش از حد داروهای دیابتی و یا بدون خوردن تغزیه مناسب، ورزش و تمرین سخت را انجام داده باشید.

  قند خون خود را بررسی کنید

  پزشک شما به شما می گوید که باید بر اساس بیماری که دارید، نحوه درمان آن و سایر موارد ، خود را آزمایش کنید. اگر او به شما می گوید که چیزی را در اول صبح اندازه بگیرید، مانیتور گلوکز را روی میز خود قرار دهید تا به شما یادآوری کند. هنگامی که از خواب بیدار می شوید، قند خون شما باید بین 80 میلی گرم / دسی لیتر و 130 میلی گرم در دسیلیتر باشد. در عرض یک یا دو ساعت پس از غذا خوردن شما، میزان  قند خون شما باید کمتر از 180 میلی گرم در دسیلیتر باشد.

  یک برچسب را در کیف دستی خود قرار دهید

  آیا پزشک شما می گوید شما باید زمانی که کار می کنید قند خون خود را بررسی کنید؟ یک یادآور برای خودتان ایجاد کنید. برای آگاه شدن از میزان تاثیر ورزش بر روی سلامتی تان، تست هایی قبل و بعد از ورزش انجام دهید. این چک کردن ها می توانند باعث جلوگیری از عوارض خطرناک شوند.

  اگر شما همیشه در حال حرکت هستید و به طور منظم غذا نمی خورید، اجازه دهید دکتر شما را معاینه کند. او ممکن است یک انسولین با تاثیر سریع یا یک پمپ انسولین را که انسولین  را سریع تزریق می کند برایتان تجویز کند. این فرایند تزریق انسولین ،قند خون را به مدت 5 تا 15 دقیقه تحت کنترل می کند. این می تواند همه چیز را آسان تر کند. شما می توانید این نوع انسولین را قبل از خوردن غذا استفاده کنید. همچنین  شما می توانید پمپ انسولین را قبل از غذا یا ورزش تنظیم کنید.

  انرژی رژیم غذایی خود را افزایش دهید

  فهرست 10 غذای فوق العاده از انجمن دیابت آمریکا را چاپ کنید.آن ها دارای یک شاخص گلیسمی پایین هستند، به این معنی که غذاهای آنها نسبت به نان یا سایر غذاها تأثیر کمتری بر روی  قند خون می گذارد.لیست را روی یخچال و فریزر خود بچسبانید تا زمانی که لیست مواد غذایی خود را تهیه می کنید، یا به فکر آماده کردن غذای خود هستید یا در یخچال به دنبال چیزی هستید که بخورید، آن را ببینید.

  مدام آب بنوشید

  قند خون بالا باعث می شود بدن شما آب را از دست بدهد و پوست شما خشک شود.نوشیدن مقدار زیادی آب و سایر مایعات برای کمک به حفظ سلامت و نرمی پوست شما لازم وضروری است.

  ورزش و تمرین

  مهم است که حداقل 30 دقیقه ورزش برای کمک به مدیریت دیابت خود داشته باشید.بیش از حد مشغول هستید؟این زمان ورزش را به سه قسمت کوتاه تقسیم کنید. صبح  10 دقیقه تمرینات قدرتی را انجام دهید.در طول روز یک بازی پر جنب و جوش با خانواده انجام دهید و یا در طول ناهار پیاده روی سریع انجام دهید.و سپس به هنگام غروب، پیاده روی کنید.

  یک جعبه کمک های اولیه آماده کنید

  دیابت می تواند یک آسیب جزئی را به یک مشکل بزرگ تبدیل کند. چندین دقیقه برای جمع آوری این وسایل وقت بگذارید:

  • هیدروژن پراکسید برای پاک کردن زخم
  • کرم آنتی بیوتیکی سه گانه برای پانسمان  وضدعفونی کردن محل خراش و بریدگی
  • گاز استریل برای بستن زخم

  اگر مشکلات گردش خون یا مشکلات عصبی مربوط به دیابت (نوروپاتی محیطی) داشته باشید، ممکن است لازم باشد به یک پزشک یا مرکز مراقبت جراحات مراجعه کنید.شماره تلفن آنها را همیشه دردسترس قرار دهید.

  استفاده از دستبند وگردنبند هشدار پزشکی

  دستبند هشدار پزشکی یا گردنبند خود را در نزدیکی ساعت، حلقه ها و یا هر طلا و جواهر دیگر که هر روز استفاده می کنید قرار دهید. این کار ممکن است به شما کمک کند که به یاد داشته باشید آنها را استفاده کنید.همچنین می توانید آن را در نزدیکی مسواک یا کلیدهای خود قرار دهید.این کار بسیار عاقلانه ای است که آن ها را بپوشید تا به مردم نشان بدهید که شما مبتلا به دیابت هستید، و در صورتی که به مراقبت های اورژانسی نیاز داشته باشید به شما کمک کنند.

  انصراف از نظر