Close
(0) اقلام
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
تمام کالاها

  کاهش وزن در ۱۶ قدم

  کاهش وزن در ۱۶ قدم

  یک روز تصمیم می گیرید به یک سری قاعده خاص پایبند شوید و حساب هر کالری که مصرف می کنید را نگه دارید، اما یک دفعه به خود می آیید و می بنید که مشغول خوردن کاپ کیک هستید و قید رژیمیتان را زده اید، چی شد؟ رژیم تعطیل!

  راه های بهتری هم وجود دارد. اگر دیدگاه همه یا هیچ را در رژیم گرفتن کنار بگذارید و سعی کنید چند تغییر مختصر در رژیم غذایی خود به وجود آورید، نتایج بهتری نصیبتان خواهد شد. ماریسا لیپرت معتقد است: « انجام راه هایی که در ادامه مقاله پیش نهاد شده است، به طرز باور نکردنی باعث کاهش وزن شما خواهد شد.»

  در واقع این نکات نتیجه مصاحبه ما با کسانی است، که 5،10 و حتی 25 کیلوگرم کاهش وزن را تنها با تغییراتی مختصر به دست آوردند. پس وقتش رسیده شما هم از تجربیات آن ها برای تغییر استیل بدنتان و کاهش وزن کمک بگیرید.

  1-  در عادت غذا خوردن بیرون از خانه تجدید نظر کنید.

  من تقریبا در هفته 9 وعده غذایی را در رستوران می گذراندم. حال با تغییر این عادت تنها هفته ای یک بار رستوران می روم و معمولا به جای یک کاسه سر پر پاستا، سالاد مرغ کبابی سفارش می دهم. با همین تغییر کوچک در عرض یک ماه 9 کیلوگرم وزن کم کرده ام.

  2-  دور نمک را خط بکشید

  از وقتی که عادت خرید خوراکی را کنار گذاشته ام، وزنم روند دلخواهی را طی می کند. اگر دلم هوس یک پاکت چیپس یا بسته های شکلات می کرد، باید مسیر طولانی می رفتم که از مغازه خرید کنم و همین دردسر من را از رفتن پشیمان می کرد!

  3-  صبحانه را فراموش نکنید

   قبلا صبحانه نمی خوردم؛ ولی الان بدون صبحانه جایی نمی روم. معمولا وعده صبحانه من 300 کالری است که ترکیبی از پروتئین و دانه های کامل می باشد. ساندویچ های معمولی که مصرف می کنم، معمولا ساندویچ کره بادام زمینی و سیب است. در طول روز سطح گرسنگی خود را پایین نگه میدارم و همین باعث می شود که کمتر نیاز به غذا خوردن داشته باشم. و به همین ترتیب در طول یک سال 30 کیلوگرم وزن کم کردم.

  4- استفاده از زمان های سوخته

  سعی می کنم بعضی حرکات ورزشی  مثل پرش یا کرانچ را در زمان هایی نظیر پخش پیام های بازرگانی انجام بدهم. گاهی هنگام شستن ظرفها تمرینات بدنی انجام می دهم. این حرکات چربی های اضافه را می سوزاند. در حال حاضر لباس هایم اندازه تر هستند و در کل جمع و جور تر شده ام!

  5- عادات بد را کنار بگذارید

  بعد از ترک سیگار بلافاصله به یک باشگاه ورزشی پیوستم و تمریناتم را زیر نظر یک مربی حرفه ای آغاز کردم.  بدون ترک سیگار حتی با ورزش کردن هم حس خوبی پیدا نمی کردم. تا الان حدود 17 کیلوگرم وزن کم کرده ام.

  6- پاک سازی فراموش نشود

  کلا اشپزخانه را از خوراکی های مضر پاک سازی کردم. و بعد از آن وعده های غذایی که در خوردن آن ها زیاده روی می کردم را با وعده های کم کالری نظیر دانه های برشته آفتاب گردان و میان وعده های آماده جایگزین کردم و بعد از آن خود به خود تصمیمات سالم تری می گیرم. در حال حاضر با وجود داشتن دو فرزند لاغرتر از قبل هستم.

  7- ساعت با هم بودنتان را سالم تر کنید

  قبلا تا فراغتی دست می داد، با دوستان شام را بیرون می گذراندیم و معمولا هم غذای سرخ شده می خوردیم. اما حالا به جای شام پر چرب ، برنامه دوندگی داریم و در عرض یک سال تقریبا 18 کیلوگرم وزن کم کردم.

  8- بدوید

  وقتی که تصمیم گرفتم دوباره جین های سایز کوچکم را بپوشم، هر روز ساعت ناهار 20 دقیقه شروع به دویدن کردم. در طول این مدت 9 کیلوگرم وزن کم کردم و همچنان پر انرژی هستم. البته جین های مذکور هم الان خیلی گشاد هستند!

  9- سبزیجات بیشتری مصرف کنید

  از وقتی که به جای پیتزای پپرونی، پیتزای فلفل سبز یا سبزیجات می خورم،  خیلی سریع سیر می شوم و دیگر جایی برای خوردن چیپس و دسرهای سنگین باقی نمی ماند. لباس های سایز 4 را بوسیدم و کنار گذاشتم.

  10- به خودتان انرژی بدهید

  ایپدم را از جدیدترین موزیک ها پر کرده ام. و همین باعث می شود که بی صبرانه منتظر باشگاه رفتن باشم و ازآنجایی که دلم می خواهد تمام موسیقی های پلی لیستم را بشنوم،  تمریناتم نیز طولانی تر شده است. در حال حاضر 6 کیلوگرم وزن کم کرده ام و پاهای قوی دارم.

  11- یوگا را فراموش نکنید

  یوگا یکی از بهترین راه های ارتباط غذا و بدن است. با انجام تمرینات یوگا چند بار در هفته، به راحتی نشانه های گرسنگی و سیری را در خود تشخیص می دهم. در حال حاضر یک سایز از سایز شلوارم کم شده است.

  12- زیاده روی نکنید

  قبلا هر بار که به فست فودی مراجعه می کردم ، پر حجم ترین غذا را سفارش می دادم. اما در حال حاضر به سفارش های کوچک اکتفا می کنم و در طول هفت هفته 7 کیلوگرم وزن کم کرده ام. قصد دارم به اندازه دوران دبیرستانم لاغر شوم.

  13- برای دسر هم جایی بگذارید

  من برای خوردنی هایی که دوست دارم، برنامه ریزی می کنم. در حال حاضر با خوردن وعده های غذایی مانند هویچ و کاهو باز هم فضای کافی برای خوردن شکلات و یک نوشیدنی باقی می ماند. با این حال در 3 ماه 9 کیلوگرم وزن کم کرده ام.

  14- ورزش کنید

  دو ماه پیش کلاس های بدن سازی را شروع کردم. این تمرینات پر انرژی حسابی عضلات شما را روی فرم می آورد. به خصوص عضلات پا، دست و شکم و یک تمرین قلبی عروقی خوب به حساب می آید. 5 کیلوگرم دیگر وزن کم کنم به وزن ایده آلم می رسم.

  15- شام خوردن را کنار بگذارید

  بعد از زایمان برای کاهش وزن، به مدت پنج روز در هفته  از ساعت 6 عصر به بعد چیزی نمی خوردم. و باقی روزها هم شام بیرون می رفتیم . در کل غذاهایی که در وعده شام مصرف می کردم غذاهای آنچنانی نبود و تنها دو ماه بعد از زایمان به وزن اصلی خود برگشتم.

  16- پیاده روی کنید

  تقریبا هر روز برای پیاده روی بیرون می روم، ولو برای 10 دقیقه هم که شده است. در طول یک سال گذشته حدود 22 کیلوگرم وزن کم کرده ام.

  انصراف از نظر