Close
(0) اقلام
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
تمام کالاها
  Filters
  تنظیمات
  جستجو

  تفاوت فشارسنج های بازویی و مچی

  تفاوت فشارسنج های بازویی و مچی

  شایع ترین علل مرگ و میر در جهان بیماری های قلبی و عروقی است .یکی از علل بروز این بیماری ها فشار خون بالاست. سنجش فشار خون از اهمیت بالایی برخوردار است به خصوص که امروزه علاوه بر افراد مسن در جوانان نیز دیده میشود به همین علت افراد بالغ لازم است که حداقل سالی 1-2 بار فشارخون خود را اندازه بگیرند تا در صورت طبیعی نبودن آن به پزشک مراجعه نموده و از بروز سایر بیماری ها (قلبی و عروقی،سکته و ...) پیشگیری نمایند.به همین علت وجود یک دستگاه فشارسنج مناسب در هر خانه ای لازم و ضروری است .
  دستگاه های فشار خون انواع مختلفی دارند:
  فشارسنج های آنالوگ و دیجیتالی. فشار سنج های آنالوگ به فشارسنج های عقربه ای و فشارسنج های جیوه ای تقسیم بندی وفشارسنج های دیجیتالی نیز به فشارسنج های مچی و بازویی تقسیم بندی می شوند .
  در این مقاله به بررسی فشارسنج های بازویی و مچی می پردازیم.
  فشارسنج های بازویی:
  این نوع فشارسنج  به بازوی فرد بسته می شوند. آنچه که در این نوع دستگاه ها قابل اهمیت می باشد این است که باید با سایز بازوی افراد متناسب باشد تا فشار خون را به طور دقیق اندازه گیری نماید.این دستگاه دارای یک کاف  می باشد که در زیر آن دارای یک گیرنده خاص الکترونیکی بوده که به نبض حساس است و میزان فشار خون را بروی صفحه نمایش خود نشان می دهد.
  از مزایای این دستگاه می توان به دقت سنجش نسبتا خوب ، قابلیت جابه جایی آسان و راحت  ، نیاز نداشتن به تخصص جهت استفاده و.. نام برد.در صورتیکه فردی بیماری فشارخون داشته باشد و تفاوت های جزیی فشارخون مساله ای مهم در سلامت فرد به حساب آید استفاده از فشارسنج های بازویی توصیه میشود.
  فشارسنج های مچی:
  همانطور که از نام این فشارسنج مشخص است این نوع ، بروی مچ دست بسته می شود و حتما باید با اندازه مچ دست فرد مطابقت داشته باشد تا مقدار درستی را نشان دهد .البته باید توجه داشت که این نوع فشارسنج نسبت به نوع بازویی بعضا از دقت کمتری برخوردار است البته این دقت در حدی نیست که برای افراد عادی مشکلی ایجاد نماید اما قابلیت جابجایی و استفاده بسیار و راحت و آسان و حتی اندازه گیری فشارخون در حین حرکت در مدلهای پیشرفته فشارسنج مچی از عواملیست که افراد بسیاری را ترغیب به استفاده از این مدل فشارسنج ها میکند.


  انصراف از نظر